MHC MOBILITY DAY: PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI MOBILNOŚCI!

Zaprosiliśmy managerów floty i specjalistów branży flotowej na pierwszą edycję MHC MOBILITY DAY – wydarzenia promującego e-transformację w transporcie. Ponad 300 gości miało możliwość testowania pojazdów elektrycznych i zgłębienia wiedzy na temat wdrożenia emobilności w biznesie.

MHC MOBILITY DAY zainaugurowało sezon eventowy w branży motoryzacyjnej i przyciągnęło reprezentantów kilkudziesięciu firm: od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze rodzinne przedsiębiorstwa.

Wydarzenie odbyło się w Akademii Bezpiecznej Jazdy DriveLand w podwarszawskim Słabomierzu. Na torach testowych zorganizowano kilka punktów „Podróży do Mobilności”, w których czekało ponad 80 pojazdów zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe oraz elektryczne skutery i rowery dostarczyli Partnerzy wydarzenia, w sumie 12 producentów marek motoryzacyjnych, które aktualnie wyznaczają trendy w elektromobilności. 

Swoje najnowsze modele w tym segmencie pokazali: Kia, Audi, Volkswagen, Hyundai, BMW, Mercedes-Benz, Ford, Nissan, Peugeot, Mazda, DS, Citroën oraz Renault, które tego dnia premierowo zaprezentowało uczestnikom wydarzenia elektryczny model Megane E-Tech. 

To spotkanie przede wszystkim ma na celu szerzenie wiedzy na temat elektromobilności. Mylne jest przekonanie, że wszystko w tym temacie zostało już powiedziane. Jesteśmy dopiero na początku tej podróży. Stąd też symboliczna nazwa naszego wydarzenia, nawiązująca do filmu „Powrotu do przyszłości”. My jednak podróżujemy w przyszłość i zdecydowanie chcemy przyspieszyć tempo tej podróży. Jako MHC Mobility podjęliśmy zobowiązanie by do 2030 roku wyeliminować flotę napędzaną tradycyjnymi paliwami i przejść w pełni na napędy alternatywne. To, co zaprezentowaliśmy podczas wydarzenia MOBILITY DAY naszym Klientom, jest w pełni spójne i zgodne z wizją firmy. 

Eric van Vliet, CEO MHC Mobility CEE


TESTY ELEKTRYKÓW 

Na profesjonalnym torze testowo-szkoleniowym, pod okiem instruktorów Goście mieli możliwość sprawdzenia pojazdów zarówno w normalnym ruchu drogowym, jak i warunkach niesprzyjających jeździe. Trasa przez szarpak, kurtyny wodne czy okrąg poślizgowy pozwalała przetestować elektryka nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nieco mniej emocjonujący był tor testowy dla skuterów i małych dostawczych samochodów Eidola Cargo, lecz bezgłośna jazda w słoneczny dzień takimi pojazdami sprawiała ich kierowcom tyle samo radości. 

Po zakończonej jeździe, testujący pojazdy Goście mogli podzielić się swoimi wrażeniami i opiniami w autorskiej aplikacji mobilnej MHC Mobility na smartfonie.

Na MOBILTY DAY zaprezentowaliśmy również elektryczne samochody użytkowe, które reprezentowały modele Renault Master E-Tech oraz Mercedes e-Sprinter. Elektromobilność przyszłości, to nie tylko samochody osobowe dla przedstawicieli terenowych, kadry managerskiej i zarządu, ale również pojazdy pracujące na co dzień na sukces firmy. Elektryfikacja łańcucha dostaw pozwala w realny sposób ograniczyć ślad węglowy producentów i dystrybutorów, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Aktualnie obsługiwane przez MHC Mobility projekty przejścia na dostawy z wykorzystaniem dostawczych samochodów elektrycznych dla liczących się sieci handlowych, potwierdzają coraz większe zainteresowanie szeroką ofertą takich usług. 

Miejsce na organizację wydarzenia nie zostało wybrane przypadkowo. Tor DriveLand - Akademia Bezpiecznej Jazdy, należący do kierowcy rajdowego i mistrza Polski Tomasza Kuchara, jest w pełni przystosowany do użytkowania samochodów elektrycznych dzięki własnej sieci ładowania. Co więcej, tor korzysta również z własnych paneli słonecznych do zasilania całej infrastruktury, dając doskonały przykład jak elektryfikacja może iść w parze z motoryzacją. 

Fakt pojawienia się ponad 300 gości, którzy odwiedzili MOBILITY DAY oraz rozmowy z nimi, potwierdzają świadome podejście do zagadnienia i realne zainteresowanie elektromobilnością. Co szczególnie nas cieszy, nie jest to wyłącznie domena dużych firm oraz korporacji, ale teraz - dzięki dotacjom - elektryfikacją nawet niewielkich flot pojazdów zainteresowane są również mniejsze, rodzinne przedsiębiorstwa działające na lokalnym rynku. MOBILITY DAY to doskonała okazja do zestawienia ze sobą i porównania elektryków dostępnych na rynku, jak również zaprezentowania nowości, które zapewniają liderzy elektromobilności. To właśnie podczas takich wydarzeń każdy może przyjrzeć się nie tylko parametrom technicznym, ale samym pojazdom i przekonać się na żywo, że wcale nie różnią się one tak bardzo od tych, które wybieraliśmy wcześniej. 

Tomasz Piekarski – CCO MHC Mobility CEE


USŁUGI MOBILNOŚCI JUTRA

Równolegle w budynku głównym DriveLand odbywały się briefingi Partnerów, którzy prezentowali szczegóły techniczne samochodów udostępnionych do testów i odpowiadali na pytania Gości.

Osobną strefę dedykowano nowatorskiej usłudze Mobility Spot by MHC Mobility, najnowszemu produktowi firmy. Jest to rozwiązanie dedykowane mobilności korporacyjnej, w której pracownicy współdzielą pulą pojazdów firmowych różnego typu. W ramach usługi MHC Mobility oferuje m.in. platformę do zarządzania flotą i pełen serwis oraz prosty dostęp do różnych typów mobilności i intuicyjną aplikację mobilną dla użytkowników.

Mobility Spot to alternatywa dla pojazdów służbowych, dająca większą elastyczność, optymalizację kosztów i promująca proekologiczne rozwiązania transportowe. Podczas MHC MOBILITY DAY zaprezentowaliśmy pełen wachlarz pojazdów i usług, jakie oferujemy każdemu zainteresowanemu elektryfikacją swojej floty. Dzięki wykorzystaniu pojazdów dwukołowych, w naturalny sposób możemy dążyć do wprowadzenia elektromobilności w przyjaznej i wygodnej formie do życia pracowników firm, również po godzinach pracy. Skutery i rowery elektryczne to wygodne i ekologiczne pojazdy, które pozwalają zaoszczędzić czas i środki wydawane m.in. na codzienne dojazdy do pracy. W ramach usługi Mobility Spot każdy może w łatwy i elastyczny sposób kontrolować ilość oraz rodzaj pojazdów wykorzystywanych przez pracowników w ramach floty firmowej, a pojazdy mogą być używane w dowolnej rotacji. Takie rozwiązanie daje dodatkową swobodę i pozwala uniknąć ewentualnych obaw dotyczących rozładowania pojedynczych pojazdów.

Sandra Szkwarek, Head of Marketing & Product Development CEE


MÓJ ELEKTRYK: Game Changer 

MOBILITY DAY było również okazją do zapoznania się z unikalną ofertą firmy MHC Mobility CEE - oficjalnego partnera rządowego programu Mój Elektryk. Dzięki kompleksowej ofercie Klienci decydujący się na wprowadzenie elektromobilności do swojej firmy, właściwie w pełni powierzają to zadanie dedykowanym zespołom specjalistów MHC Mobility, którzy przygotowują niezbędną dokumentację, prowadzą i nadzorują formalności oraz doradzają w konkretnych wyborach pojazdów. Dzięki tak kompleksowej usłudze pozyskanie dofinansowania wprowadzenie pojazdów elektrycznych wraz z zapewnieniem niezbędnej infrastruktury przestaje być trudnym procesem i odbywa się zdecydowanie szybciej.

Warto podkreślić, że MHC Mobility jest jedną z pierwszych firm, która podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie finansowania zakupu pojazdów elektrycznych. Również certyfikowanie przez rząd zapewnia nam gwarancję możliwości korzystania z funduszy europejskich.  Dzięki temu firma otrzymuje regularne dotacje, które pozwalają zmniejszać koszt elektryfikacji ponoszony przez naszych Klientów. W efekcie wprowadzenia w Polsce nowych zasad przyznawania dotacji oraz uregulowania wysokości środków przeznaczanych na ten cel, można śmiało powiedzieć, że Polska jest w europejskiej czołówce państw, które aktywnie promują elektromobilność poprzez wspieranie użytkowników w zakupie elektryków. 

Dla wielu użytkowników czynnikiem wstrzymującym przejście na elektromobilność przestała być już cena zakupu samego pojazdu, bo jak pokazują przykłady, ta różnica cen w stosunku do samochodów spalinowych spada i działa na korzyści elektryków. To dostępność sieci ładowania wciąż jest elementem wzbudzającym wątpliwości, ale niewiele osób wie, że również na infrastrukturę ładującą możemy uzyskać dotacje. W ubiegłym roku budżet z rządowego programu na dofinansowanie szybkich ładowarek został rozdysponowany w niespełna 2 tygodnie. To doskonale pokazuje jak rośnie zainteresowanie elektromobilnością i jak ten ogromny zastrzyk finansowy wpływa na wzrost ilości użytkowanych elektryków. Potwierdzają to również liczby. W 2019 roku mieliśmy w Polsce ok. 8 000 zarejestrowanych samochodów elektrycznych, w tym roku jest ich już ponad 21 000.

Aleksander Laskowski - Partnership & Acquisition Manager

MOBILITY DAY w Słabomierzu rozpoczyna cykl spotkań z Partnerami i Klientami MHC Mobility, które kontynuowane będą również w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Wsparcia w organizacji wydarzenia udzielili: 

Partnerzy główni: KIA Polska,  Renault Polska 
Partnerzy strategiczni: Grupa Krotoski, HYUNDAI Polska
Partnerzy: Ford Polska, Tesla Polska, MB Motors Dealer Mercedes-Benz, Bawaria Motors Dealer BMW, Nissan Europe, ODYSSEY SP Z O.O. Dealer Mazda, Dealer Peugeot, DS i Citroën - Grupa Stellantis, Volvo Car Poland.

Za nami pierwsza edycja Mobility Day w Polsce. W to ogromne przedsięwzięcie zaangażowana była niemal cała firma, jak również nasi partnerzy i dostawcy, którzy - tak jak my w MHC Mobility - entuzjastycznie patrzą w elektryzującą przyszłość mobilności. Zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania, co tylko potwierdza fakt, że nasza tytułowa „Podróż do przyszłości mobilności” nabiera rozpędu. Gdy opadł już kurz na torze w Słabomierzu, my w MHC zaczynamy przygotowania do przyszłorocznego eventu. Już dziś mogę powiedzieć, że atrakcji będzie jeszcze więcej. Z pewnością udostępnimy do testów większą liczbę pojazdów wszystkich segmentów. Wierzymy bowiem, że bezpośrednie doświadczenie jest decydujące w budowaniu przekonania, że e-transformacja to nie tylko konieczność, ale i przyjemność zmiany. 

Katarzyna Mikulska, Senior Brand Specialist CEE


ZOBACZ FILM Z WYDARZENIA!


Chcesz
wynająć samochód?

Zadzwoń do nas
+48 22 223 60 50

Skontaktuj się z nami

Newsletter

Zapisz się i bądź zawsze na bieżąco z naszą ofertą.
Otrzymuj najświeższe informacje oraz specjalne oferty na wynajem pojazdów i usługi.

Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki. Możliwe jest również sprawdzenie obecności i przeglądanie zawartości plików cookie. Więcej informacji o cookie. AKCEPTUJĘ